Co dziś musi cechować właściwie uplanowany indeks stron www. Projektowanie stron to oddzielny temat, jednakże ma to trochę wspólnego również z katalogiem www. Czy taki spis winien być katalogiem pozbawionym moderacji? Może musi posiadać od cholery kategorii tematycznych witryn? zacznijmy od kategorii.

Projektowanie stron www takich jak rejestr www jest w istocie raczej niezmiernie specyficzne. W tej okolicy wypada się odpowiednio zastanowić nad kilkoma sprawami. W sieci www jest astronomiczna dawka zbiorów www dokąd akceptowane są wszystkie witryny – katalogi ogólnotematyczne. Najczęściej spotykanymi kategoriami są interes, dom, internet, komputery, motoryzacja, oświata, praca, rozrywka, turystyka oraz zdrowie.

Kłopot w tym, iż wspomnianych zbiorów stron www jest niezwykle dużo i tak bywa trafów są to katalogi www bez moderatora. Kontrola tymczasem jest nader zasadnicza o ile zależy nam na wykazie witryn, jaki jest tak naprawdę ogromnie porządnym zbiorem. Właściciel najczęściej kontroluje, czy strona, która jest wpisana do dorzucenia jest stroną na jakimś poziomie. Posiadacz rejestru www nie zaakceptuje www, jaka jest na odczepnego stworzona, jaka nie przedstawia sobą w ogóle wartości.

Schludny spis www zdoła być płatnym indeksem, co nie winno odstraszyć osoby zgłaszające, które pożądają zgłosić osobistą stronę do wykazu stron, bowiem oznacza to najczęściej, iż właścicielowi zależy aby nie dodawano tam stronic internetowych, jakim nie oddano za dużo czasu.